Μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα πίνετε εμφιαλωμένο νερό
Φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά…
…λέει μια λαϊκή παροιμία.
Όμως η δημοτική παράταξη Καπεντζώνη, τις τελευταίες μέρες και με τα πολλά κρούσματα γαστρεντερίτιδας στην κοινότητα Ευπαλίου, αντί να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων, ποιεί την νήσσαν. Κοινώς, κάνει την πάπια. Για αυτό, ο συνδυασμός Όραμα για τη Δωρίδα, με αίσθημα ευθύνης και σεβασμό στους πολίτες, συνιστά, οι κάτοικοι του Ευπαλίου, προληπτικά, να προτιμήσουν να καταναλώσουν εμφιαλωμένο νερό μέχρι να βγουν οι μικροβιολογικές και χημικές αναλύσεις από το νερό, που να πιστοποιούν την καταλληλότητα για κατανάλωση.
Όραμα για τη Δωρίδα
ΟΡΑΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΩΡΙΔΑ
ΘΑΝΟΣ ΑΣΗΜΑΚΗΣ
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…