Προχωρά το έργο της αποχέτευσης και επεξεργασίας λυμάτων οικισμών Μόρνου
Ανοικτό ηλεκτρονικό διαγωνισμό προκήρυξε η Οικονομική Επιτροπή Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας, για τη σύναψη της δημόσιας σύμβασης του έργου: «Αποχέτευση και επεξεργασία λυμάτων οικισμών περιοχής Μόρνου Δήμου Δωρίδος»
Η χρηματοδότηση του έργου, προϋπολογισμού 19.200.000 ευρώ (χωρίς Φ.Π.Α. 24%), έχει ενταχθεί στο Ταμείο Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας.
Στο αντικείμενο του έργου περιλαμβάνονται συνοπτικά η κατασκευή Εγκατάστασης Επεξεργασίας Λυμάτων (ΕΕΛ) για 4.700 ισ. κατ., βαρυτικά δίκτυα (εσωτερικά και μεταφοράς) μήκους 38 χλμ περίπου, καταθλιπτικοί αγωγοί 36,5 χλμ περίπου, ιδιωτικές συνδέσεις, επτά αντλιοστάσια και τέλος η εγκατάσταση Φ/Β συστήματος παρά την ΕΕΛ.
Η καταληκτική ημερομηνία ηλεκτρονικής υποβολής των προσφορών είναι η Τρίτη 27 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα 15:00. Η ημερομηνία ηλεκτρονικής αποσφράγισης των προσφορών είναι η Πέμπτη 29 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα 10:00.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…