Αλίμονο
Από τη συζήτηση που είχαμε με τους πρώην αντιδημάρχους στη Δωρίδα, θα κρατήσω μια φράση του κ. Δήμου Ταράτσα. Είπε ευθαρσώς ότι δεν του ζητήθηκε ενημέρωση. Αυτό είναι πολύ σημαντικό και αξιοσημείωτο. Πέρα από τις εντάσεις της προεκλογικής περιόδου και τις κοκορομαχίες, έχει αξία να θυμούνται όλοι οι εμπλεκόμενοι στα κοινά, πως οι αντιπαραθέσεις ολοκληρώνονται το βράδυ των εκλογών. Εξυπακούεται ότι ο διάδοχός του θα έπρεπε να τον συμβουλευτεί και να ζητήσει αναλυτική ενημέρωση για την κατάσταση. Η πολιτική πρέπει να έχει συνέπεια, συνέχεια και να διακρίνεται από πολιτικό πολιτισμό.
Από το Γιώργο Γλυμίτσα πάντως ζήτησαν και τα κλειδιά, κάτι είναι κι αυτό!
Εντυπωσιακός Καραχάλιος
Μ’ αρέσει η στάση του Δημήτρη Καραχάλιου και οφείλω να το καταθέσω. Θέτει τον εαυτό του στη διάθεση του διαδόχου του για οτιδήποτε χρειαστεί και αυτό είναι εντυπωσιακό, ότι δηλαδή, μπορεί να ξεπεράσει μεγαλόψυχα την ήττα της παράταξής του και να προτάξει το καλό του δήμου.
Όποιος τον γνωρίζει καλά, δεν περιμένει τίποτε άλλο από αυτόν τον άνθρωπο!
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…