Το «θησαυροφυλάκιο του Σκρουντζ» στη Δωρίδα
Ούτε ένα, ούτε δυο, αλλά 2,5 εκατομμύρια ευρώ έχει ο δήμος Δωρίδας σε άμεση ζήτηση. Το θέμα έφερε στην επιφάνεια ο επικεφαλής της μειοψηφούσας παράταξης Όραμα για τη Δωρίδα κ. Θάνος Ασημάκης, ο οποίος ήθελε να πληροφορηθεί το ύψος του αποθεματικού.
Ο Δήμος Δωρίδας, όταν τέθηκε το ζήτημα της μετακίνησης αποθεματικών είχε επιλέξει να μη μετακινήσει χρήματα στην Τράπεζα της Ελλάδας, προτιμώντας το Ταμείο παρακαταθηκών και Δανείων. Σήμερα μπορεί κατευθείαν να εκτελέσει από αυτά τα χρήματα το έργο του δημοτικού φωτισμού.
Και μην πει κανένας ότι έχουν χρήματα γιατί δεν έχουν έργα, διότι θα τον αποστομώσουν με λίγες σειρές, δεδομένου ότι εκτελούν έργα εκατομμυρίων
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…