Συμμετέχει και ο δήμος Δωρίδας στο BEACON : «Σύμφωνο των Δημάρχων για την κλιματική αλλαγή»
Στο ευρύτερο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος «Σύμφωνο των Δημάρχων για την κλιματική αλλαγή», ο Δήμος Δωρίδος είναι ένας από τους πέντε (5) Δήμους της Ελλάδας, που επιλέχτηκαν μετά από αξιολόγηση επιστημονικών κριτηρίων, για να συμμετάσχουν στο έργο “Bridging European and Local Climate Action (BEACON)” («Γεφύρωση της Ευρωπαϊκής και Τοπικής Δράσης για το Κλίμα»), που χρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Πρωτοβουλία για το Κλίμα (EUKI) του Γερμανικού Ομοσπονδιακού Υπουργείο Περιβάλλοντος, Προστασίας της Φύσης και Πυρηνικής Ασφάλειας (BMU).
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…