Ο πρόεδρος του Ευπαλίου κ. Κώστας Τσιούστας : Επιμένει αυτοδιοικητικά
Για τα θέματα με τα οποία ασχολήθηκε και για τα έργα που κατάφερε να ολοκληρώσει μιλάει ο πρόεδρος του Ευπαλίου κ. Κώστας Τσιούστας και ανακοινώνει ότι θα είναι εκ νέου υποψήφιος στις επόμενες αυτοδιοικητικές εκλογές.
Ποια έργα ή παρεμβάσεις θα θέλατε να έχετε πραγματοποιήσει αλλά δεν μπορέσατε;
Έχετε εκλεγεί με το ψηφοδέλτιο του κ Καπετζώνη και έχετε συνεργαστεί με όλους τους αντιδημάρχους που έχει ορίσει στη Δ.Ε. Ευπαλίου. Θα ήθελα να μου παραθέσετε τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα των αντιδημάρχων , σε σχέση πάντα με την προσφορά στον τόπο.
Στο Ευπάλιο έχετε κάποιους δραστήριους πολιτιστικούς συλλόγους. Συνεργάζεστε μαζί τους; Ποιές είναι οι βασικές πολιτιστικές εκδηλώσεις που διοργανώνει το χωριό;
Το Τοπικό Συμβούλιο Ευπαλίου είχε δεχτεί κατά πλειοψηφία να τοποθετηθεί τιμητική πλακέτα για τον αγωνιστή της Εθνικής Αντίστασης Ν. Τρινταφύλλου. Από την άλλη το δημοτικό συμβούλιο απέρριψε την προτασή σας. Θα ήθελα ένα σχόλια επί αυτού
Οι τιμητικές πλακέτες αλλά και οι προτομές πάντα σηκώνουν πολύ κουβέντα σε ένα τόπο όταν είναι να τοποθετηθούν, πόσο μάλλον στις μικρές κοινωνίες.Το Ευπάλιο δυσκολα θα μπορούσε να αποτελέσει εξαίρεση σε αυτό.Το τοπικό συμβούλιο είπε την άποψη του, και το δημοτικό συμβούλιο αποφάσισε.Ολοι μας πρέπει να σεβόμαστε τις αποφάσεις του δημοτικού συμβουλίου.
Τι γίνεται με το αστυνομικό τμήμα Ευπαλίου; Έχει λυθεί οριστικά το ζήτημα παραμονής του;
Θα είστε υποψήφιος στις επόμενες εκλογές και αν ναι με ποιο συνδυασμό και πρόγραμμα;
Από όσο γνωρίζω συνεχίζετε να είστε μέλος του ΠΑΣΟΚ. Πως κρίνετε την υποψηφιότητα Μπατζελή για την Περιφέρεια
Από τη συζήτηση δεν θα μπορούσε να λείψει και η μεγάλη σας αγάπη, ο Απόλλων Ευπαλιου. Έχοντας κατά νου ότι φέτος από την κατηγορία θα λείπουν τα μεγάλα ονόματα του Φωκικού ποδοσφαίρου (Αστέρας –Φωκικός) θεωρείτε ότι μπορεί να κατακτήσει το πρωτάθλημα και να ανέβει κατηγορία;
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…