Μεγάλα τα κενά στο Γυμνάσιο Λιδωρικίου
Μεγάλα τα κενά στο Γυμνάσιο Λιδωρικίου
Πέρα από το Μουσικό Σχολείο που έχει κενές όλες ή σχεδόν όλες τις μουσικές ειδικότητες, αλλά και το ΕΠΑΛ που η αύξηση του μαθητικού του πληθυσμού συνοδεύεται από μεγάλα κενά, τεράστιο παραμένει το πρόβλημα που συνεχίζει να αντιμετωπίζει το Γυμνάσιο Λιδωρικίου.
Συγκεκριμένα η Διευθύντριά του κ. Νόνη Τζάνη τονίζει ότι η Α τάξη έχει καλυμμένες 19 από τις συνολικά 31 ώρες εβδομαδιαίως, ενώ 12 ώρες παραμένουν κενές. Η Β τάξη έχει καλυμμένες τις 16 από τις 31 ώρες με αποτέλεσμα οι 15 να είναι κενές, ενώ η Γ τάξη έχει καλυμμένες 17 από τις 31 ώρες και οι 14 είναι κενές σε εβδομαδιαία βάση.
Στα μαθήματα που δε γίνονται φιγουράρουν και η φυσική, τα μαθηματικά, καθώς και φιλολογικά!
Σύμφωνα με την κ. Τζάνη περιμένουν τη δεύτερη κατανομή αναπληρωτών για να καλυφθούν τα κενά.
Κατά τα άλλα με τους φόρους μας καλύπτουμε δημόσια και δωρεάν Παιδεία.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…