Μήπως να μας λέγατε και την αλήθεια για το πραγματικό χρέος;
Μήπως να μας λέγατε και την αλήθεια για το πραγματικό χρέος;
Σχετικά με τα χρέη πάντως έχω μια απορία. Οι καποδιστριακοί δήμοι προίκισαν με 8 εκ χρέος τον καλλικρατικό δήμο Δελφών, ο οποίος στον ισολογισμό του 2013 φαινόταν να έχει παράγει άλλα 2.800.000 ε δικό του χρέος και το 2014, στον ισολογισμό που δεν ψηφίστηκε άλλο 1.300.000 ε. Το συνολικό χρέος αποτυπωνόταν στα 12 εκ ευρώ. Μήπως προηγούμενοι και επόμενοι δημοτικοί άρχοντες, έχουν την καλοσύνη να μας ενημερώσουν που ακριβώς είναι σήμερα το πραγματικό χρέος του δήμου και τι ελλείμματα παράγει κάθε χρόνο, αν παράγει τελικά; Έτσι θα μας υποχρεώνατε πραγματικά!
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…