Η Δημοκρατία είναι σαν το tango, θέλει δυο!
Η Δημοκρατία είναι σαν το tango, θέλει δυο!
Μετά την πολιτική του αναβάθμιση στη θέση του γραμματέα της Κοινοβουλευτικής Ομάδας της ΝΔ ο κ. Γιάννης Μπούγας είναι και απολύτως ισχυρός κομματικά. Όσο όμως καλός και ενεργητικός και να είναι ο κ. Μπούγας είναι αδύνατον να καλύπτει το κενό της διοίκησης και της αντιπολίτευσης μαζί (σ.σ. αυτό μόνο ο Πρόεδρος της ΔΗΜΤΟ Δελφών μπορεί να το κάνει). Αυτό το λέω, γιατί η Δημοκρατία είναι υγιής, όταν έχει ισχυρό λόγο και σοβαρό αντίλογο! Αυτός ο αντίλογος πρέπει άμεσα να αρθρωθεί και το κενό έχει υποχρέωση να καλύψει ο ΣΥΡΙΖΑ με τον καλύτερο τρόπο. Εφόσον ο πρώην βουλευτής δεν έχει προστατεύσει το αξίωμα που κατείχε, το έργο που κατάφερε και το κόμμα του, θα πρέπει να αναλάβει ο επόμενος να αναδεικνύεται σιγά – σιγά! Θα κάνει καλό και στη Φωκίδα!
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…