Ζήτημα με τους Ρομά, βλέπει ο κ. Ασημακόπουλος
Ζήτημα για τους αθίγγανους έθεσε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου ο κ. Νίκος Ασημακόπουλος. «Έχουν έρθει πάρα πολλοί αθίγγανοι από άλλες περιοχές που είναι συγγενείς αυτών που διαμένουν στην Άμφισσα. Μέχρι πρότινος ήταν πληγή, τώρα γίνεται γάγγραινα για την Άμφισσα. Έκανα αίτηση το Γενάρη και με πιέσεις μου απάντησαν τον Ιούνιο. Θέλει και το Ιατροκοινωνικό Κέντρο να βοηθήσει ο δήμος, διότι όπως μου απάντησαν υπάρχει όντως πρόβλημα. Να εξουσιοδοτηθεί ο Δήμαρχος και να ορίσει επιτροπή που θ’ ασχοληθεί με αυτό», υποστήριξε ο κ. Ασημακόπουλος.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…