Επικίνδυνο πεζοδρόμιο
Στο δυτικό μέρος της Ιτέας και συγκεκριμένα στο Τροκαντερο το πεζοδρομιο που βρίσκεται λιγο πιο πάνω από λιμάνι και στην στροφή για την κεντρική λεωφόρο είναι σε άθλια κατάσταση. Η διάβρωση του πεζοδρομίου από το θαλασσινό νερό είναι εμφανής και μάλιστα είναι σε τόσο άσχημη κατάσταση όπου ιδίως μεγαλύτερης ηλικίας συνάνθρωποι μας δυσκολεύονται να το διανύσουν. Η κατάστασή του πεζοδρομίου δεν έχει αλλάξει εδώ και πολλά χρόνια καθώς απ’ ότι φαίνεται κανείς δεν συγκινήθηκε να το αντικαταστήσει τόσο καιρό. Βέβαια η πρόεδρος του Λιμενικού ταμείου Σοφία Αναγνωστάκου δήλωσε ότι έχει ενταχθεί σε πρόγραμμα χρηματοδότησης για αντικατάσταση κρασπέδων και θα έχει υλοποιηθεί μέσα στο 2021
Α.Ν.ΜΠ.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…