Ανακοίνωση του Γ.Γ. του δήμου Δωρίδας κ Ι. Ανθή για την πανδημία
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΝΟΜΟΣ ΦΩΚΙΔΑΣ
ΔΗΜΟΣ ΔΩΡΙΔΟΣ
ΓΡΑΦΕΙΟ ΓΕΝΙΚΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ
Τηλέφωνο:2634350034
Πληροφορίες: Ανθής Ιωάννης
e-mail: [email protected]
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Βάσει της νεότερης εγκυκλίου της Γενικής Γραμματείας Ανθρώπινου Δυναμικού Δημοσίου Τομέα του Υπουργείου Εσωτερικών με τίτλο: «Mέτρα και ρυθμίσεις στο πλαίσιο της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του κορωνοϊού» (αριθ. πρωτ.: ΔΙΔΑΔ/Φ.69/133/οικ. 20764/7.11 -ΑΔΑ: Ψ48Γ46ΜΤΛ6-ΛΣΡ), για τη λειτουργία των Υπηρεσιών μας ως 30/11 και λαμβάνοντας υπ’ όψιν τα μέτρα επιδημιολογικού συναγερμού που ισχύουν πλέον πανελληνίως με γενικευμένο lockdown, κάνουμε γνωστά τα εξής:
-Η λειτουργία των υπηρεσιών μας γίνεται έχοντας το μέγιστο δυνατό ποσοστό των υπαλλήλων μας σε τηλεργασία. Επίσης παρέχεται υποστήριξη στους υπαλλήλους με άδειες ειδικού σκοπού ειδικά στους ανήκοντες σε ευπαθείς ομάδες ή στους έχοντες ανήλικο τέκνο.
-Η εξυπηρέτηση του κοινού θα γίνεται μόνο σε επείγουσες περιπτώσεις και υποχρεωτικά κατόπιν ραντεβού, με προτεραιότητα στα ραντεβού για εξυπηρέτηση δικηγόρων.
-Για την υποβοήθηση του κοινού στην ιστοσελίδα του Δήμου είναι αναρτημένα τα τηλέφωνα και τα email των υπηρεσιών. www.dorida.gr → ΧΡΗΣΙΜΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ → ΝΕΟΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΔΗΜΟΥ ΔΩΡΙΔΟΣ.
-Σε καθημερινή βάση οι υπάλληλοι και το κοινό που τυχόν θα προσέρχεται στο Δήμο θα υποβάλλεται σε θερμομέτρηση.
ΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΥΠ’ ΟΨΙΝ ΤΙΣ ΓΕΝΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΡΟΛΗΨΗΣ, ΗΤΟΙ:
-ΤΗΡΗΣΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ 1,5 ΜΕΤΡΟΥ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΣΥΝΥΠΑΡΧΟΝΤΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΩΡΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΚΑΙ ΤΥΧΟΝ ΠΟΛΙΤΩΝ
-ΤΗΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΑΤΟΜΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΥΓΙΕΙΝΗΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ
-ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΦΟΡΩΝΤΑΣ ΤΗ ΜΑΣΚΑ ΜΑΣ
-ΠΡΟΑΣΠΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ- ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ -ΜΕΝΟΥΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΣ
Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΔΗΜΟΥ ΔΩΡΙΔΟΣ
Ανθής Ιωάννης
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…