Αγροδιατροφική Σύμπραξη Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας με τη συμμετοχή των Επιμελητηρίων Φωκίδας και Βοιωτίας
Στην σύσκεψη είχαν προσκληθεί και παρέστησαν εκπρόσωποί των Δήμων και των Επιμελητηρίων των Π.Ε. Βοιωτίας & Φωκίδας..
Η Αγροδιατροφική Σύμπραξη Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας πρόκειται για μια νέα εταιρεία, η οποία φιλοδοξεί να λειτουργήσει ως εργαλείο ανάπτυξης και υποστήριξης του σημαντικού για την Περιφέρεια, αγροδιατροφικού τομέα. Κυρίαρχος σκοπός της θα είναι η ανάδειξη, προβολή και προώθηση των προϊόντων που έχουν ενταχθεί στο «Καλάθι» της Περιφέρειας, ώστε να ενισχυθεί η τοπική οικονομία και το αγροτικό εισόδημα.
Στην ενημερωτική εκδήλωση αναλύθηκαν λεπτομερώς, ο ρόλος της Αγροδιατροφικής Σύμπραξης, η διαδικασία σύστασής της και οι ενέργειες που πρέπει να αναληφθούν από τους Δήμους και τα Επιμελητήρια που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν ως ιδρυτικά της μέλη.
Με αυτήν την εκδήλωση έκλεισε ο κύκλος των ενημερωτικών εκδηλώσεων με όλους τους θεσμικούς φορείς της Περιφέρειας.
Θα ακολουθήσει νέος κύκλος ενημερωτικών συναντήσεων με τους παραγωγικούς φορείς κατά Περιφερειακή Ενότητα.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…