Συνάντηση δικτύωσης του ΣΒΘΣΕ με τον Πρέσβη του Βιετνάμ στην Ελλάδα
Τον αξιότιμο Πρέσβη του Βιετνάμ, Le Hong Truong, θα υποδεχθεί στο «Park Hotel» στον Βόλο, ο Σύνδεσμος Βιομηχανιών Θεσσαλίας και Στερεάς Ελλάδος την Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου 2023 στις 18:00.
Τον Πρέσβη θα συνοδεύουν εκπρόσωποι βιετναμέζικων επιχειρήσεων, προκειμένου να συζητηθούν θέματα επιχειρηματικού ενδιαφέροντος, μεταξύ των οποίων και οι δυνατότητες ανεύρεσης του αναγκαίου και κατάλληλα εκπαιδευμένου εργατικού δυναμικού, μέσω της διαδικασίας μετάκλησης εργαζομένων πολιτών τρίτων χωρών, που διαθέτουν τις κατάλληλες ειδικότητες, στην Ελλάδα.
Ο Σύνδεσμος, ως ο μεγαλύτερος φορέας εκπροσώπησης της Βιομηχανίας και εν γένει του επιχειρηματικού κόσμου της Κεντρικής Ελλάδας, με μέλη του επιχειρήσεις από όλο το φάσμα της ελληνικής οικονομίας, αποτελεί πολύτιμο αρωγό στην αντιμετώπιση των προβλημάτων που ανακύπτουν στην καθημερινή λειτουργία των επιχειρήσεων και επιδιώκει με κάθε ευκαιρία την ανταλλαγή απόψεων και τη διερεύνηση λύσεων, που θα απαντήσουν σε πρακτικά ζητήματα και προβληματισμούς των επιχειρηματιών.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…