Όποιος θέλει να δουλέψει, δουλεύει
Όταν τοποθετήθηκε η κ. Σοφία Αναγνωστάκου στο Λιμενικό Ταμείο πολλοί απόρησαν με την επιλογή της από τον κ. Γιάννη Μπούγα. Τελικά η ιστορία απέδειξε ότι ήταν άριστη επιλογή και ότι τον δικαιώνει κάθε μέρα.
Από την πρώτη στιγμή φάνηκε ότι έχει όρεξη για δουλειά και τα τρία χρόνια της πορείας της στη διοίκηση του φορέα δείχνουν πως έχει φέρει θεαματικά αποτελέσματα.
Είχε σημαντική βοήθεια
Για την αποτελεσματικότητά της έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης ένας άνθρωπος που σήμερα δεν είναι ενεργός πολιτικά. Μιλάμε φυσικά για τον κ. Γιάννη Τσακίρη, ο οποίος ως υφυπουργός Ανάπτυξης της εξασφάλισε χρηματοδότηση για πολλές μελέτες και έργα. Είναι ένας άνθρωπος που πραγματικά όταν του δόθηκε η ευκαιρία διοίκησης απέδειξε ότι δεν ξεχνά και τίμησε τη γενέτειρά του.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…