Μήπως πρόκειται περί λάθους;
Κάλεσμα σε κοινή σύσκεψη σωματείων και φορέων απηύθυνε το Εργατικό Κέντρο Φωκίδας με ανακοίνωσή του, την Παρασκευή 8 Δεκεμβρίου 2023 στις 18:00, στο ισόγειο του Εργατικού Κέντρου.
Ορθώς αναφέρεται σε όλα όσα δυσβάστακτα έχει να αντιμετωπίσει αναφορικά με τη διαβίωσή του πλέον ο εργαζόμενος, ο επαγγελματίας, το νοικοκυριό, ο συνταξιούχος!
Ωστόσο, όλα δείχνουν ότι το νέο φορολογικό νομοσχέδιο θα έχει ψηφιστεί μέχρι την ημερομηνία της σύσκεψης και αναρωτιόμαστε αν θα έπρεπε να είχε ρυθμιστεί μια άλλη ημερομηνία. Μια ημερομηνία, όχι σύσκεψης, αλλά κινητοποίησης.
Ίσως να θέλει να οργανωθεί το εργατικό κίνημα γενικότερα γι’ αυτά που έρχονται και όχι μόνο για το εν λόγω νομοσχέδιο, οπότε το μέλλον θα δείξει και η ιστορία θα γράψει…
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…