Με τον Διοικητή του νοσοκομείου Λαμίας συναντήθηκε ο Αντιπεριφερειάρχης Υγείας
Με τον Διοικητή του Γ.Ν. Λαμίας, Ανδρέα Κολοκυθά, συναντήθηκε την Παρασκευή 9 Φεβρουαρίου 2024, κατόπιν πρωτοβουλίας του, ο Αντιπεριφερειάρχης Δημόσιας Υγείας, Χρήστος – Δημήτριος Γεωργίου.
Στη συνάντηση συζητήθηκαν τα θέματα που απασχολούν το Γ.Ν. Λαμίας, καθώς και οι προοπτικές που υπάρχουν για την εξέλιξη του.
Πιο συγκεκριμένα, αναφέρθηκαν οι ενέργειες που γίνονται για τη στελέχωση και επάνδρωσή του, έτσι ώστε να είναι απρόσκοπτη η υγειονομική κάλυψη των κατοίκων του νομού αλλά και εν γένει όλης της περιφέρειας. Επίσης, αναφέρθηκε πως θα ήταν εποικοδομητική η συνεργασία με τα όμορα νοσοκομεία και πως το Γ.Ν. Λαμίας θα μπορούσε να συμβάλλει σ’ αυτό.
Βασικό άξονα ανάπτυξης θα αποτελέσει και η συνεργασία όλων των εμπλεκόμενών φορέων προς αυτή την κατεύθυνση, με τον Αντιπεριφερειάρχη να δηλώνει αρωγός σε κάθε προσπάθεια αναβάθμισης των υπηρεσιών και των υποδομών υγείας.
Τέλος, συζητήθηκαν οι μελλοντικές προοπτικές για το νοσοκομείο και πώς μπορεί να αναβαθμιστεί περεταίρω χρησιμοποιώντας το χρηματοδοτικό εργαλείο, ΕΣΠΑ.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…