Δήμος Χαλκιδέων: «Στολίζουμε όλοι μαζί το Δέντρο της Αποδοχής»
«Όλοι μαζί, Όλοι ένα»
Το Χριστουγεννιάτικο Δέντρο της Αποδοχής στολίζουν για τρίτη συνεχόμενη χρονιά ο Δήμος Χαλκιδέων, σε συνεργασία με τις σχολικές μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης Χαλκίδα.
Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία στις 3 Δεκεμβρίου, προσκαλεί όλους τη Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου 2023, από τις 10:00 έως τις 13:00, στην πλατεία Εμπόρων (έναντι Δημοτικής Αγοράς), να διασκεδάσουμε με πολλές δραστηριότητες, παιχνίδια και κεράσματα και όλοι μαζί με τα παιδιά, να αγκαλιάσουμε και να προστατεύσουμε τη διαφορετικότητα, γιατί η Αναπηρία δεν είναι επιλογή, η Αποδοχή όμως είναι.
«Όλοι μαζί, Όλοι ένα».
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…