Home Αθλητικά 17 μετάλλια και 6η θέση για το ΝΟΙ στο περιφερειακό πρωτάθλημα κολύμβησης
Αθλητικά - 12 Ιουλίου, 2022

17 μετάλλια και 6η θέση για το ΝΟΙ στο περιφερειακό πρωτάθλημα κολύμβησης

Την έκτη θέση , σε σύνολο 13 σωματείων , στη γενική κατάταξη με 220 βαθμούς κατέκτησε ο Ναυτικός Όμιλος Ιτέας στο Περιφερειακό πρωτάθλημα κολύμβησης
Πιο συγκεκριμένα οι αθλητές του ΝΟΙ κατέκτησαν την πέμπτη θέση με 160 βαθμούς και οι αθλήτριες την 6η θέση με 60 βαθμούς .
Σε ατομικό επίπεδο ο Ν.Ο.Ι κατέκτησε συνολικά δεκαεπτά μετάλλια εκ των οποίων τα έξι χρυσά , τα τέσσερα ασημένια και τα επτά χάλκινα με τους εξής αθλητές:
Χριστόφορος Γουρνάς ένα χάλκινο

Μετά τα ευχάριστα το Δ.Σ. εξέδωσε ανακοίνωση που καταλήγει “…..Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές μας που πήραν μέρος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα. Βελήκαρη Φωκίωνα, Γιάτα Ιρέλα, Γουρνά Χριστόφορο, Καρλιαύτη Κων/νο, Κατσίκη Νικόλαο, Νικολάου Δημήτρη, Ντογκάνι Ολίβια, Μούκα Νάγια, Παναγοπούλου Ανθή, Πανοπούλου Γραμματική, Ρίτσο Στεφάνια, Σαϊτη Κων/νο και Χολέβα Νικόλαο για την τεράστια επιτυχία που μας χάρισαν.
Επίσης πολλά συγχαρητήρια στον προπονητή της αγωνιστικής μας ομάδας κ. Λαλλά Κώστα για την δουλειά του όλα αυτά τα χρόνια και του ευχόμαστε υγεία και πολλές ακόμη επιτυχίες στο μέλλον.”