Χρήσιμη ενημέρωση, αλλά χωρίς ανταπόκριση
Αν και παρουσίαζε σημαντικό ενδιαφέρον η ενημερωτική δράση για τους σεισμούς, κατά την οποία τοποθετήθηκαν κορυφαίοι σεισμολόγοι ι επιστήμονες της χώρας, δεν είχε την ανταπόκριση του κοινού, ίσως λόγο λάθος επιλογής του χώρου διεξαγωγής, από την πλευρά των διοργανωτών.Στο ενημερωτικό του σημείωμα ο Δήμος Δελφών που οργάνωσε την εκδήλωση δεν κάνει αναφορά στη μη ανταπόκριση των πολιτών, αλλά σημειώνει ότι «η ημερίδα αποτέλεσε μια ιδιαίτερη συμβολή στην ενημέρωση των τοπικών αρχών για τα φαινόμενα καταστροφών», να και υποτίθεται ότι οι αρχές είναι ενήμερες και συντονισμένες για τέτοιες περιπτώσεις.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…