Χάνεται ο πόλεμος με το κόκκινο σκαθάρι aν δεν συμμορφωθούν και οι ιδιώτες
Πρόκειται για ένα φαινόμενο που ταλαιπωρεί ολόκληρη την Ελλάδα – και όχι μόνο- . Από πλευράς δήμου Δελφών έχουν παρθεί όλα τα κατάλληλα μέτρα ήδη από τον περασμένο Απρίλιο όταν μπήκε σε εφαρμογή ολοκληρωμένο σχέδιο . Σε αντίθεση κάποιοι ιδιώτες παρά τις συνεχής οχλήσεις από το Δήμο άφησαν τα δέντρα τους να προσβληθούν από τον κόκκινο ρυγχωτό κάνθαρο των φοινικοειδών με αποτέλεσμα το ζωύφιο να μην εξοντωθεί ολοκληρωτικά και η μετάδοση να γίνεται από το ένα δέντρο στο άλλο. Όσο για τα άρρωστα δέντρα που κόπηκαν θάφτηκαν σύμφωνα με τα προβλεπόμενα από την κείμενη νομοθεσία σε ενδεδειγμένο χώρο αφήνοντας να εννοηθεί ότι τα δέντρα που κάποια στιγμή εθεάθησαν στους Γαλικούς Μώλους τα εναπόθεσαν ιδιώτες
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…