Το ΤΕΕ Ανατολικής Στερεάς αποχαιρετά τον Μεταλλειολόγο Μηχανικό Κωνσταντίνο Αργύρη
Το ΤΕΕ Ανατολικής Στερεάς για την απώλεια του
συναδέλφου Κωνσταντίνου Αργύρη
Το ΤΕΕ Ανατολικής Στερεάς με μεγάλη θλίψη και οδύνη αποχαιρετά τον συνάδελφο μας Μεταλλειολόγο Μηχανικό Κωνσταντίνο Αργύρη που έχασε άδικα και πρόωρα τη ζωή του, κατά την ώρα εργασίας, στα μεταλλεία βωξίτη στη Βάριανη Φωκίδας.
Ο Κωστής ήταν αξιαγάπητος στην κοινωνία της Λαμίας, χαμογελαστός και αισιόδοξος στηρίζοντας πάντα την οικογένειά του, τους συναδέλφους του και τους δικούς του ανθρώπους. Αγωνιστής από μικρός, με εμπειρία στο μεταλλευτικό κλάδο, είχε την εκτίμηση των εργαζομένων, των συναδέλφων του και ολόκληρης της κοινωνίας μας.
Η πλήρης και διεξοδική έρευνα, από όλους τους αρμόδιους φορείς των αιτιών και των συνθηκών του δυστυχήματος, που είχε σαν συνέπεια την απώλεια της ζωής του, αποτελεί έναν ελάχιστο φόρο τιμής στη μνήμη του.
Εκφράζουμε τα θερμά μας συλλυπητήρια και τη συμπαράστασή μας στην οικογένεια και στους οικείους.
Ο Πρόεδρος
Λυκόπουλος Αθανάσιος
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…