Home Κοινωνικοί φορείς Το Σάββατο 8 Σεπτεμβρίου 2018 Η ΜΙΚΤΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΟΡΦΕΑΣ ΙΤΕΑΣ ΣΤΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΧΟΡΩΔΙΩΝ ΔΑΥΛΕΙΑΣ
Το Σάββατο 8 Σεπτεμβρίου 2018 Η ΜΙΚΤΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΟΡΦΕΑΣ ΙΤΕΑΣ ΣΤΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΧΟΡΩΔΙΩΝ ΔΑΥΛΕΙΑΣ
Η Μικτή Χορωδία ΟΡΦΕΑΣ ΙΤΕΑΣ θα εμφανιστεί το Σάββατο βράδυ 8 Σεπτεμβρίου 2018,στη ΔΑΥΛΕΙΑ, στα πλαίσια του Φεστιβάλ Χορωδιακής Μουσικής Δαύλειας, υπερασπιζόμενη την τεράστια χορωδιακή παράδοση αλλά και το κλασσικό ήθος και ύφος της πολυφωνίας του ΟΡΦΕΑ.
Η 40μελής Μικτή Χορωδία του ΟΡΦΕΑ ΙΤΕΑΣ υπό την διεύθυνση του Νίκου Ευθυμιάδη θα ερμηνεύσει ένα ποικίλο πρόγραμμα αναγεννησιακής, κλασσικής και σύγχρονης μουσικής, σε έργα σημαντικών συνθετών, Ελλήνων και Ξένων.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…