Το μαθητικό συμβούλιο του ΓΕΛ Ιτέας: «Θεωρούμε απαράδεκτη κάθε κίνηση εθνικιστικού χαρακτήρα»
«Ας μην υποκύψουμε στα συμφέροντα των εθνικιστικών κομμάτων που διχάζουν τους μαθητές «στο όνομα της πατρίδας», τονίζει το Μαθητικό Συμβούλιο του ΓΕΛ Ιτέας και καταδικάζει ξεκάθαρα οποιαδήποτε κίνηση εθνικιστικού χαρακτήρα.
«Η δημοκρατία πούλησε τη Μακεδονία» ήταν μεταξύ άλλων ένα από τα συνθήματα που εξέφραζε την αγανάκτηση των μαθητών για τη συμφωνία των Πρεσπών. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Θεωρούν όντως οι μαθητές ότι η Δημοκρατία είναι ανάξια να εκφράσει τις ανάγκες του λαού; Και βέβαια όχι και ειδικά όταν είναι πλέον γνωστό ότι όλη αυτή η «αγανάκτηση» προέρχεται από κινητοποιήσεις ακροδεξιών
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…