ΤΟ ΓΝ ΑΜΦΙΣΣΑΣ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ.
Μετά απο την ανακοίνωση ότι αναισθησιολόγος του ΓΝ.Άμφισσας βρέθηκε θετικός στον covid-19, σύμφωνα με το πρωτόκολλο, τέθηκαν σε καραντίνα όλοι οι αναισθησιολόγοι του Γ.Ν Άμφισσας, με αποτέλεσμα από την Τρίτη εώς και σήμερα ο νόμος Φωκίδας να παραμένει χωρίς αναισθησιολόγο, πράγμα που σημαίνει ότι κανένα περιστατικό σε επείγουσα κατάσταση δεν μπορεί να διασωληνωθεί και επομένως κινδυνεύει η ζωή του. Καλές είναι οι φωτογραφήσεις και οι διαφημίσεις των νέων τμημάτων, αλλά για μια ακόμη φορά αποδεικνύεται ότι το Γ.Ν Άμφισσας και ο νομός είναι αφημένος στην μοίρα του.Κανείς από τους υπευθύνους, ούτε στην περίπτωση μιας τόσο εξαιρετικής ανάγκης, δεν φροντίζει για την αντικατάσταση μιας κομβικής ειδικότητας για την αντιμετώπιση των επειγόντων περιστατικών.
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
Χ.ΤΣΑΜΗΣ Γ.ΣΑΜΠΑΝΗ
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…