Τι θα κάνει η Ασπασία;
Τι θα κάνει η Ασπασία;
Δεν ξέρω γιατί, αλλά ολοένα το ακούω και από περισσότερα χείλη. «Τι θα κάνει η Ασπασία» ρωτούν θεωρώντας δεδομένο ότι πρέπει να της δοθεί κι άλλη ευκαιρία στο εθνικό ψηφοδέλτιο αν το θελήσει. Σε κάθε περίπτωση, μια πολύ σημαντική μερίδα στελεχών της ΝΔ –και όχι μόνο- θέλει ενεργή την κ.Μανδρέκα.
Η αλήθεια είναι πως έχει δυο πολύ θετικά στοιχεία. Είναι η μόνη αδικημένη, καθώς έμεινε εκλεγμένη μόλις δυόμισι χρόνια και μάλιστα σε αντίξοες συνθήκες. Παράλληλα έχει καρδιά μικρού παιδιού που δεν κρατάει κακίες.
Εκλέχθηκε βουλευτίνα μια μαύρη περίοδο για τη νεοελληνική ιστορία. Προφανώς και αδικήθηκε και εννοείται ότι η παρουσία της στα κοινά του τόπου έχει θετικό πρόσημο.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…
Κλαψ! Συγκινήθηκα! (πόθεν ορμώμενο αυτό το κειμενάκι; )