Την 5η θέση στα 10 χλμ στο παγκόσμιο πρωτάθλημα masters κατέκτησε ο Μαρ. Λύτρας
Την κατάκτηση της 5ης θέσης στα 10χλμ στο παγκόσμιο πρωτάθλημα masters wma 2022 κατέκτησε ο Μαρίνος Λύτρας ο οποίος επιπλέον συμμετείχε και στα 10 χλμ
Αμέσως μετά την επιτυχία του ο αθλητής από τη Φωκίδα δήλωσε:΅” Εύχομαι στους ανθρώπους που με γνωρίζουν και με αγαπούν να τους έκανα να χαρούν λίγο μιας και το τραγικό γεγονός της πυρκαγιάς, δεν μου επέτρεψε και εμενα να χαρώ όπως θάπρεπε, τη δικαίωση της προσπάθειάς μου με το πετυχημένο αγωνιστικό αποτέλεσμα…
Μακάρι να ήταν η τελευταία φορά, που ο αγαπημένος και πανέμορφος τόπος μας, αντιμετώπισε αυτές τις δυσάρεστες και καταστροφικές καταστάσεις
Δεν έχουμε τίποτα άλλο από το να βαδίσουμε μαζί μπροστά και συλλογικά…”
Το ευχαριστήριο
Εντωμεταξύ ο αθλήτής ανέρτησε στο προσωπικό του λογαριασμό στο facebook ευχαριστήριο προς τους χορηγούς του λέγοντας: “Δεν θα μπορούσα να βρίσκομαι στο ανοιχτό στίβου masters στη Φινλανδία αν δεν είχα στο πλευρό μου την IMERYS να φροντίσει εξ ολοκλήρου για τη μεταφορά και διαμονή μου, το ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ για την παροχή και κάλυψη των απαραίτητων αναγκών μου,
τη mioniarun λλά και τον πρόεδρο της Τ.Κ. Αγ Ευθυμίας Θ. Κατσαρέλη για την ηθική στήριξη από τις αρχές του έτους , ανθρώπων που “τρέχουν, κυριολεκτικά και μεταφορικά, για τον τόπο τους για να βρίσκομαι σήμερα εδώ.Η συμμετοχή μου στη μεγαλύτερη παγκόσμια διοργάνωση δεν οφείλεται σε απρόσωπες εταιρίες και συλλόγους αλλά πίσω από αυτά βρίσκονται άτομα όπως εργαζόμενοι , άτομα καθημερινά της προσφοράς, της ανιδιοτέλειας
Σας ευχαριστω”
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…