Συμφωνήθηκε κοινή σύσκεψη με τους δύο δημάρχους της Φωκίδας
Ο Βουλευτής Φωκίδας, κ. Ιωάννης Μπούγας, συναντήθηκε σήμερα με τον Αναπλ. Υπουργό Εσωτερικών, κ. Στέλιο Πέτσα, με τον οποίο συζήτησαν θέματα Τοπικής Αυτοδιοίκησης, με έμφαση στα χρηματοδοτικά εργαλεία για την κατασκευή έργων και εκπόνηση δράσεων από τους Δήμους και τις Περιφέρειες.
Επιπλέον, σε συνεννόηση με τους Δημάρχους Δελφών και Δωρίδας, επεσήμανε τα προβλήματα των Δήμων της Φωκίδας και αποφασίστηκε, εντός των επομένων ημερών, να διεξαχθεί σύσκεψη στο Υπουργείο Εσωτερικών με τη συμμετοχή τους για ζητήματα που τους αφορούν, καθώς και για τις προτάσεις ένταξης έργων στο πρόγραμμα «Αντώνης Τρίτσης».
Πολιτικό γραφείο Ιωάννη Δ. Μπούγα
Γεν. Γραμματέα Κ.Ο. Ν.Δ. Βουλευτή Φωκίδας
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…