ΣΥΛΛΥΠΗΤΗΡΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗ τ. ΒΟΥΛΕΥΤΗ Α. ΜΑΝΔΡΕΚΑ
Η Φωκίδα πενθεί για τον Αντιπεριφερειάρχη της, Κώστα Μίχο.
Έφυγε από κοντά μας, μετά από άνιση μάχη με την επάρατη νόσο, ο Αντιπεριφερειάρχης Φωκίδας, Κώστας Μίχος.Ο Κώστας Μίχος υπήρξε λαμπρός επιστήμονας, άξιος οικογενειάρχης και διακεκριμένο μέλος της τοπικής κοινωνίας.Άφησε ένα διαφορετικό στίγμα στα κοινά πράγματα της Φωκίδας, αφού με την εν γένει στάση του πραγμάτωσε αρετές, όπως η αξιοπρέπεια, η σεμνότητα, η μετριοπάθεια, η αγάπη και η προσφορά προς τον συνάνθρωπο.Εύχομαι δύναμη στην οικογένειά του που καλείται να αντιμετωπίσει το κενό που δημιουργεί η, εντελώς πρόωρη, απώλειά του.
Ας είναι ελαφρύ το χώμα της αγαπημένης του Φωκικής γης που θα τον σκεπάσει.
Άμφισσα, 2 Ιουνίου 2016
Ασπασία Μανδρέκα
τ. Βουλευτής Φωκίδας
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…