Home Πολιτισμός Συγκροτήθηκε σε Σώμα η Περιφερειακή Συντονιστική της της Δημοκρατικής Συμπαράταξης (ΠΑΣΟΚ – ΔΗΜΑΡ, κινήσεις πολιτών)
Συγκροτήθηκε σε Σώμα η Περιφερειακή Συντονιστική της της Δημοκρατικής Συμπαράταξης (ΠΑΣΟΚ – ΔΗΜΑΡ, κινήσεις πολιτών)
Με μοναδικό εκπρόσωπο της Φωκίδας τον Χρήστο Τσαμαντάνη συγκροτήθηκε την Μεγάλη Εβδομάδα σε Σώμα η Περιφερειακή Συντονιστική της Δημοκρατικής Συμπαράταξης (ΠΑΣΟΚ – ΔΗΜΑΡ, κινήσεις πολιτών ).
Ειδικότερα, για τη Στερεά Ελλάδα η Συντονιστική αποτελείται από τους εξής: Γέμελος Μάνος , Καναπίτσας Αθανάσιος, Καρακικές Σεραφείμ, Κόκκινος Σπύρος ,Κόλλιας Βασίλης, Μάστορης Βασίλης ,Μπαντούνας Γιώργος ,Πάζιου Μαρία, Παπαγγελής Νίκος ,Παπαναστασίου Μίνα ,Παπαθωμά Φανή ,Πολύμερος Χρήστος ,Τζιμούρτος Ζήσης , Τσαμαντάνης Χρήστος.
Σκοπός της νέας δομής είναι να βοηθήσει στην γενικότερη ανασυγκρότηση του ευρύτερου χώρου της κεντροαριστεράς και της σοσιαλδημοκρατίας ενώ στα άμεσα καθήκοντα είναι η προετοιμασία της Προγραμματικής Συνδιάσκεψης της Δημοκρατικής Συμπαράταξης που έχει προγραμματιστεί να διεξαχθεί το διήμερο 14-15 Μαΐου, στο Στάδιο Ειρήνης & Φιλίας
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…