Στις λεπτομέρειες ηττήθηκαν οι Κορασίδες του Μάκαρου
Στις λεπτομέρειες ηττήθηκε η ομάδα Κορασίδων του Μάκαρου από την Καλαμάτα με 48-45 στο ξεκίνημα της προκριματικής φάσης (β’ όμιλος) του Πανελλήνιου πρωταθλήματος που διεξάγεται στην Κόρινθο.
Τα κορίτσια από την Άμφισσα στάθηκαν πολύ καλά στο παρκέ στην πρώτη τους φορά που βγήκαν εκτός Περιφέρειας ως πρωταθλήτριες ΕΣΚΑΣΕ και αν είχαν την τύχη με το μέρος τους ενδεχομένως να πανηγύριζαν και την πρώτη τους νίκη, αν και αυτοί οι αγώνες αποτελούν πάνω απ’ όλα κέρδος μόνο και μόνο από τη συμμετοχή.
Δεκάλεπτα: 10-8, 28-21, 37-34, 48-45.
Καλαμάτα (Γεωργίου): Ευτυχιάκου 17, Χρυσανθακοπούλου, Κυριακοπούλου 2, Σερεμετάκη 2, Παναγιωτοπούλου 15, Σουμπλή, Σταυροπούλου, Παπαδοπούλου 6, Φραγγέα 6, Χρονοπούλου.
Μάκαρος (Φαρόπουλος): Λίβα 10, Αυγερινού, Σγουρομάλη, Καραηλιά 6, Καθαράκη, Καραγιάννη Μ. 3 (1), Ταμπάκη, Ξενοκώστα 13, Καραμέρη 11, Καραγιάννη Β., Μαρκοδήμου 2, Ξεπλάτη.
- Στον άλλο αγώνα της πρεμιέρας:
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ- Α.Ο. ΕΡΜΙΟΝΗΣ 71-39 - Με πληροφορίες από το www.stereabasket.gr
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…