Στα Ιωάννινα ο Απόλλωνας στη Ναυπακτο ο Αστέρας
Με τους αγώνες της 2ης αγωνιστικής συνεχίζεται την Κυριακή το πρωτάθλημα της Γ Εθνικής με τις δύο εκπροσώπους της Φωκίδας να αγωνίζονται εκτός έδρας.
Συγκεκριμένα, ο Αστέρας Ιτέας μετά την αναμενόμενη ήττα της πρεμιέρας από την Αναγέννηση Άρτας την Κυριακή θα αγωνιστεί στη Ναύπακτο με τον τοπικό Αστέρα . Στόχος της ομάδας της Ιτέας. μετά και τις νέες προσθήκες που ανακοίνωσε μεσοβδόμαδα , είναι να πάρει το θετικό αποτέλεσμα αν και γνωρίζει ότι ο βαθμός δυσκολίας στο συγκεκριμένο παιχνίδι είναι μεγάλος.
Από την πλευρά του ο Ναυπακτιακός του Άκη Ζήκου θέλει τη νίκη καθώς προέρχεται και αυτός από άσχημο αποτέλεσμα ,ήττα με 1-0 από τον ΠΑΣ Πρέβεζας
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Βασίλης Φίτσας με βοηθούς τους Παύλο Φραγκούλη και Πάνο Σωτηρίου, όλοι από την Ένωση Πρέβεζας-Λευκάδας. Παρατηρητής θα είναι ο Ανδρέας Λαγός από την Αχαΐα.
Από την πλευρά του ο Απόλλων Ευπαλίου θέλει και αυτός το πρώτο του θετικό αποτέλεσμα στην κατηγορία έχοντας στο μυαλό τον ΄άδικο τρόπο που έχασε με 1-2 από τη Λευκίμμη στην πρεμιέρα
Η ομάδα του Γιώργου Μίχου είναι πανέτοιμη και ταξιδεύει στα Ιωάννινα χωρίς κανένα πρόβλημα.
Η ομάδα της Ανατολής προέρχεται και αυτή από ήττα στη Λευκάδα από τον Τυληκράτη και ως εκ τούτου δεν έχουν στο μυαλό τους κανένα άλλο απ[αποτέλεσμα πλην της νίκης.
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Δήμος Τζάμος από Καστοριά με βοηθούς τους Στέφανος Αλέξανδρος Δρουδράκης από Γρεβενά.. Παρατηρητής θα είναι ο Ιωάννης Δράκος από Πρέβεζα-Λευκάδα
Οι αγώνες της 2ης αγωνιστικής
Θιναλιακός – Τηλυκράτης Λευκάδας
ΑΟ Ανατολής – Απόλλων Ευπαλίου
Μακεδονικός Φούφα – ΑΕ Ποντίων Κοζάνης
ΑΕ Λευκίμμης – Αχέρων Καναλακίου
ΑΕ Μεσολογγίου – ΠΑΣ Πρέβεζα
Σούλι Παραμυθιάς – Αναγέννηση Άρτας
Ναυπακτιακός Αστέρας – Αστέρας Ιτέας
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…