Σε φάση εγκρίσεων η προγραμματική σύμβαση με την περιφέρεια Προετοιμάζεται για την τελική ευθεία ο περιφερειακός Άμφισσας
Σε φάση εγκρίσεων η προγραμματική σύμβαση με την περιφέρεια
Προετοιμάζεται για την τελική ευθεία ο περιφερειακός Άμφισσας
Ο κύβος ερρίφθη για το έργο του Περιφερειακού Άμφισσας το οποίο μπαίνει στην τελική ευθεία για δημοπράτηση, όπως μας ενημέρωσε ο Δήμαρχος κ. Παναγιώτης Ταγκαλής.
Πιο συγκεκριμένα στην Οικονομική Επιτροπή της Τρίτης εγκρίθηκε η προγραμματική σύμβαση με την περιφέρεια, ενώ αναμένεται η έγκρισή της και από την αντίστοιχη περιφερειακή επιτροπή. Στη συνέχεια θα προχωρήσει η διαδικασία της κήρυξης απαλλοτριώσεων, η οποία θα προχωρήσει με σύντμηση χρόνου και προβλέπεται σε διάστημα έξι μηνών. «Είναι η διαδικασία που πετύχαμε μέσω του Βουλευτή και μόλις ολοκληρώσουμε τις απαλλοτριώσεις θα μπορούμε να προχωρήσουμε την προκήρυξη του έργου για την επιλογή αναδόχου», κατέληξε ο Δήμαρχος.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…