ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ
Πολλά συγχαρητήρια στον Κώστα
Ας θυμηθούμε ένα χαρακτηριστικό απόσπασμα
Πες τα Χρυσόστομε
Διαβάζοντας το μόνο παραπάνω το μόνο σχόλιο που μου έρχεται στο στόμα είναι το :
Και το λέω γιατί όλα αυτά τα χρόνια έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου και έχει πιαστεί το χέρι μου να λέω και να γράφω πόσο σημαντικό είναι για όλους μας το κράτος, η Περιφέρεια και οι δύο δήμοι να δώσουν βάρος στον αθλητισμό , να φτιάξουν και να παραδώσουν στη νεολαία και στους αθλητές άρτιες αθλητικές εγκαταστάσεις , να σκύψουν με αγάπη και στοργή πάνω στα προβλήματα των αθλητών και των σωματείων ώστε αυτοί να μην αναγκάζονται να απλώνουν ικετευτικά το χέρι, είτε πάνω είτε κάτω από το τραπέζει( όπως συνέβη τελευταία)
Για αυτό σας λέω : δεν φτάνει η τοπική κοινωνία να τον βραβεύει ή να του βγάζει μια συγχαρητήρια ανακοίνωση. Δεν φτάνει οι επίσημοι να τρέχουν για μια φωτογραφία δίπλα του όταν αυτός έχει κάποια επιτυχία.
Η τοπική κοινωνία πρώτα από όλα έχει υποχρέωση να απαιτεί και για τον αθλητισμό . Γιατί πραγματικά ο αθλητισμός είναι κοινωνικό δικαίωμα το οποίο πρέπει να απολαμβάνουν όλοι και όχι οι λίγοι και οι εκλεκτοί, ειδικά σε κάποια αθλήματα….
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…