Ο Σεβ. Μητροπολίτης Φωκίδος δέχθηκε τις κυρίες του Φιλοπτώχου
Μια έκπληξη ανέμενε τον Σεβασμιώτατο την εβδομάδα που διαβαίνουμε. Σε όλα τα φιλόπτωχα της Ιεράς Μητροπόλεώς μας έγιναν αλλαγές προσώπων και όσα εξ’ αυτών ήταν άξια παρέμειναν για να συνεχίσουν το φιλανθρωπικό έργο της εκκλησίας μας. Οι κυρίες του Φιλοπτώχου του Μητροπολιτικού Ναού Αμφίσσης προσήλθαν στο γραφείο του Σεβασμιωτάτου κ. Θεοκτίστου αφενός μεν για να τον ευχαριστήσουν για τον διορισμό τους αφετέρου για την καλή και άριστη συνεργασία του Μητροπολίτου μαζί τους. Οι κυρίες του πρόσφεραν ευγενικά ένα μικρό μα όμορφο δώρο. Ένα στυλό για να υπογράφει τα έγγραφα της Μητροπόλεως Φωκίδος.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…