Οριστικοποιήθηκε η τετράδα των ημιτελικών
Με 2-1 , ίδιο σκορ που είχε κερδίσει και στον πρώτο αγώνα κέρδισε και στον επαναληπτικό της Τετάρτης ο Φωκικός την Ακαδημία 94 σφραγίζοντας το εισιτήριό του για τα ημιτελικά του κυπέλου Φωκίδας. Στο σκορ προηγήθηκε η ομάδα του Αναγνωστόπουλου στο 4΄με το Ζιώγα για να ισοφαρίσει η ομάδα του Μπιλέρη με τον Πιστόλα στο 21. Το νικητήριο γκολ για το Φωκικό, που σε ένα ακόμη παιχνίδι δεν έπεισε, πέτυχε ο Πολίτης με απευθείας φάουλ.
Στην επόμενη φάση η ομάδα της Άμφισσας θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Ευπαλίου που προκρίθηκε μετά από δύο νίκες επί του Ησαΐα Δεσφίνας με 4-1 και 2-1.
Το άλλο ζευγάρι είναι μεταξύ του Αμφισσαϊκού –Απόλλων Δελφών καθώς η ομάδα της Άμφισσας έκανε την έκπληξη αποκλείοντας το Διαγόρα Πολυδρόσου (2-1 στην Άμφισσα και 2-3 στην παράταση στην Πολύδροσο) ενώ η ομάδα των Δελφών πέρασε χωρίς αγώνα αφού είχε κληρωθεί με τον Αστέρα Ιτέας που έχει εγκαταλείψει όλες τις διοργανώσεις.
Η ημερομηνία διεξαγωγής των ημιτελικών δεν έχει ορισθεί ακόμη
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…