Οι αποφάσεις για τα σχολεία
Οι αποφάσεις για τα σχολεία
Η ανησυχία γονέων κορυφώνεται για την πορεία της κακοκαιρίας και τη λειτουργία των σχολείων, καθώς ήδη σε αρκετά σημεία, ακόμη και μέσα στην πόλη της Άμφισσας έχει κάνει την εμφάνισή του πάγος.
Οι προβλέψεις των μετεωρολόγων για επιδείνωση του καιρού αύριο Δευτέρα, σε συνάρτηση με τα μέτρα για τον περιορισμό της διασποράς που απαιτούν ανοικτά τα παράθυρα στις σχολικές αίθουσες, εντείνουν την αγωνία των κηδεμόνων των μαθητών.
Μετά από επικοινωνία που είχαμε με τους δυο Δημάρχους, Δελφών κ. Παναγιώτη Ταγκαλή και Δωρίδας κ. Γιώργο Καπεντζώνη, μας ενημέρωσαν ότι οι αποφάσεις σχετικά με τη λειτουργία ή όχι των σχολείων Δευτέρα και πιθανόν Τρίτη, θα ανακοινωθούν σήμερα το απόγευμα.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…