Ξεκίνησε η δίκη για τη δολοφονία της 13χρόνης Γιαννούλα στο Καρπενήσι
Σε τεταμένο κλίμα και με την παρουσίας μεγάλου αριθμού συγγενών της άτυχης 13χρόνης Γιαννούλας ξεκίνησε χτες το πρωί η δίκη του 35χρόνου Παρασκευά Κοντογιώργου που φέρεται ως ο δολοφόνος της μικρής Ρομά πέρυσι τον Οκτώβριο στην Άμφισσα. Στο εδώλιο μαζί του κάθισε και ο συγκατηγορούμενός του Κοντογεώργου, ένας 40χρονος άνδρας αλβανικής καταγωγής
Το αξιοσημείωτο της πρώτης ημέρας ήταν ότι περίπου το μεσημέρι η μητέρα της άτυχης λιποθύμησε λόγω συναισθηματικής φόρτισης και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Καρπενησίου για τις πρώτες βοήθειες από όπου επέστρεψε λίγο μετά για να συνεχίσει την κατάθεση της. Ωστόσο , λίγο μετά η δίκη διακόπηκε λόγω ωραρίου και ορίστηκε να συνεχιστεί την Παρασκευή 18 Οκτωβρίου, όπου και θα εξεταστούν οι βασικοί μάρτυρες
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…