Home Πολιτικά - Φωκίδα Νίκος Πέτρου: «Αποχωρώ από την Κοινωνική Συμφωνία και εντάσσομαι στην κίνηση Παπανδρέου»
Νίκος Πέτρου: «Αποχωρώ από την Κοινωνική Συμφωνία και εντάσσομαι στην κίνηση Παπανδρέου»
Πριν αλέκτωρ λαλήσει τρεις επιβεβαιώθηκε η χτεσινή μας πληροφορία σχετικά με τον πρώην Γραμματέα της Ν.Ε. Φωκίδας του ΠΑΣΟΚ Νίκο Πέτρου ο οποίος αποκλειστική δήλωσή του στην ΩτΦ σημειώνει
«Ανακοινώνω την αποχώρηση μου από μέλος της «Κοινωνικής Συμφωνίας» και συγχρόνως δηλώνω ότι στηρίζω την πρωτοβουλία του Γ. Παπανδρέου για δημιουργία νέου πολιτικού φορέα/»
Επιπλέον ο κος Πέτρου μας πληροφόρησε ότι οι εκλογικές λίστες του κόμματος είναι σχεδόν έτοιμες σε όλη την Ελλάδα και ταυτόχρονα ότι τις επόμενες ημέρες θα κυκλοφορήσει στη Φωκίδα κείμενο υποστήριξης στον πρώην πρωθυπουργό από πέντε πρώην γραμματείς τοπικών οργανώσεων αλλά και τουλάχιστον έξι πρώην μέλη της Νομαρχιακής Επιτροπής
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…