Home Β & Γ Εθνική Νίκη με ανατροπή για τον Αστέρα με 3-1 επί του Αλμυρού Βόλου
Β & Γ Εθνική - 22 Οκτωβρίου, 2017

Νίκη με ανατροπή για τον Αστέρα με 3-1 επί του Αλμυρού Βόλου

Ιστορία έγραψε την Κυριακή το απόγευμα ο Αστέρας καθώς πραγματοποίησε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής με 3-1 επί του Αλμυρού Βόλου

Με τη νίκη του αυτή , που αξίζει να σημειωθεί ότι προήλθε με ολική ανατροπή καθώς η ομάδα του Βόλου προηγήθηκε με 0-1, η ομάδα της Φωκίδας ξέφυγε από τον πάτο της βαθμολογίας βάζοντας τις βάσεις για μια καλύτερη συνέχεια.

Το σκορ άνοιξε στο 34΄ ο Αλμυρός με γκολ του Φλίγκου αλλά πριν κλείσει το ημίχρονο οι παίχτες του Λίβα ισοφάρησαν με γκολ του Αλεξίου.

Στην επανάληψη ο Αστέρας ήταν εμφανώς καλύτερος και εκμεταλλευόμενος την αποβολή περίπου στο 60΄παίχτη των γηπεδούχων σημείωσαν δύο γκολ με τους Χαρδαλούπα στο 90΄και  Δαμιανός στο 90+ γράφοντας το τελικό 3-1

Αποτελέσματα 5ης αγωνιστικής

Οπούντιος Μαρτίνου – Νίκη Βόλου                                                    0-3 α.α.

(λόγω απουσίας γιατρού πήρε τη νίκη στα χαρτιά η Νίκη Βόλου)

Αστέρας Ιτέας – ΓΣ Αλμυρού                                                             3-1

Αμβρυσσέας Δίστομου – Αχιλλέας Φαρσάλων                                  2-0

Ολυμπιακός Βόλου – ΑΟ Σελλανών                                                  2-1

ΝΠΣ Βόλος – Θήβα                                                                            2-1

Διγενής Νεοχωρίου – ΑΠΟΚ Βελούχι                                               1-0

Ρεπό: Ρήγας Φεραίος