Νέο Εργατικό ατύχημα στη ΣΕΛΟΝΤΑ , στη Μανάγουλη
Νέο εργατικό ατύχημα στον Ιχθυογεννητικό Σταθμό ΣΕΛΟΝΤΑ στη Μανάγουλη Δωρίδας είχαμε προχθές, σύμφωνα με ανακοίνωση-καταγγελία του Εργατικού Κέντρου Ναυπακτίας -Δωρίδας.
όπως επισημαίνεται στην ανακοίνωση ο εργαζόμενος , που δουλεύει σε εξωτερικό συνεργάτη – εργολάβο της εταιρίας, έπεσε από ύψος
με αποτέλεσμα το σοβαρό τραυματισμό του. Για το γεγονός αυτό το Ε.Κ. καλεί την Επιθεώρηση Εργασίας Φωκίδας να προβεί άμεσα σε ελέγχους ώστε να διαπιστώσει αν η εταιρία έχει συμμορφωθεί στους κανόνες Υγείας & Ασφάλειας στα εργοτάξια.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…