Με πέναλτι του Κακκάβα ο Αστέρας ανέβηκε στην 4η θέση
Παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο ο Αστέρας Ιτέας κέρδισε στο «Αθ Νοικοκυράκης» το ΓΣ Αλμυρού με 1-0 και πλέον φιγουράρει στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα .Το γκολ της αναμέτρησης μπήκε στο 40 με πέναλτι όταν
ο Κόκκας ανέτρεψε τον Πρέντι μέσα στη μεγάλη περιοχή με το διαιτητή να υποδεικνύει την παράβαση και να δείχνει την άσπρη βούλα. Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε ο Κακκάβας, ο οποίος ευστόχησε και μέσα σε πανηγυρισμούς άνοιξε το σκορ.Στην επανάληψη, η ομάδα των φιλοξενούμενων προσπάθησαν να κάνουν κάποιες φάσεις αλλά η σωστή αμυντική λειτουργία του Αστέρα δεν επέτρεψε να δημιουργηθεί ο παραμικρός κίνδυνος.
Αστέρας Ιτέας (Ανδράλας): Πάππος, Ρέλλας (76’ Λόικ, 90’ Παπαεμμανουηλίδης), Ηλιάδης, Αντωνόπουλος, Μπογκντάνι, Μαυρόπουλος, Αλεξίου, Μαλισσόβας, Κακκάβας (86’ Γκούρα), Πρέντι, Σεΐτι (46’ Νικολόπουλος).
ΓΣ Αλμυρού (Αρσένος): Σταυράκης, Καρράς, Μπαρούτας, Στουρνάρας, Κόκκας, Δημηνάς (62’ Χατζής), Βανγκέλι, Αλεξανδρής, Γκίκας, Τσελεπής (56’ Κοντοβάς), Τσιώλης.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…