Μερικές αλήθειες που πονάνε για το Μουσικό Σχολείο Άμφισσας
Η κατάσταση του Μουσικού Σχολείου και οι μεγάλες ελλείψεις που αντιμετωπίζει σε καθηγητές και ειδικά μουσικούς, στη σίτιση και στη μεταφορά δεν ήταν πραγματικά γνωστές ούτε καν στους γονείς των μαθητών. Χρειάστηκε να αναλάβουν πρωτοβουλία τα παιδιά, να κάνουν πορεία διαμαρτυρίας για να γνωστοποιηθούν τα ουσιαστικά προβλήματά τους. Και προφανώς, ουσιαστικό και θεμελιώδες πρόβλημα δεν είναι η σίτιση, όσο επώδυνα και αν βιώνεται από τους ίδιους τους μαθητές, ούτε και η μεταφορά, που μπορεί να ταλαιπωρήθηκαν ένα διάστημα, αλλά δε χάλασε και ο κόσμος βρε αδερφέ.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…