Μας ξύπνησαν τα Ρίχτερ τα ξημερώματα
Μας ξύπνησαν τα Ρίχτερ τα ξημερώματα
Ασθενής σεισμική δόνηση 4,2 βαθμών της κλίμακας Ρίχτερ, σύμφωνα με το Γεωδυναμικο Ινστιτούτο Αθηνών, σημειώθηκε στις 2:39 τα ξημερώματα με επίκεντρο το Μαραθιά Φωκίδας. Η δόνηση χαρακτηρίζεται επιφανειακή καθώς το εστιακό βάθος ήταν ιδιαίτερα μικρό, εξ ου και έγινε ιδιαίτερα αισθητή. Οι επισκέψεις του Εγκέλαδου είναι συχνότατες τις τελευταίες μέρες, ωστόσο σεισμολόγοι του Γεωδυναμικού Ινστιτούτου εξηγούν ότι το φαινόμενο παρακολουθείται.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…