Μέσα Νοεμβρίου θα καλυφθούν τα κενά
Με μεγάλη καθυστέρηση τελικά η υπουργός Παιδείας Νίκη Κεραμέως αποφάσισε να καλύψει τα κενά στα σχολεία της Φωκίδας, καθώς σύμφωνα με ανάρτηση στο προφίλ του βουλευτή Φωκίδας κ. Γιάννη Μπούγα, έρχονται εντέλει εκπαιδευτικοί, ως τα μέσα Νοεμβρίου.
Πιο συγκεκριμένα σημειώνει:
«Το Υπουργείο Παιδείας ανακοίνωσε την πρόσληψη για τη Φωκίδα 9 καθηγητών αναπληρωτών δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης πλήρους ωραρίου και 6 μειωμένου ωραρίου, οι οποίοι οφείλουν να παρουσιαστούν στη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φωκίδας για ανάληψη υπηρεσίας 11 και 12 Νοεμβρίου, οπότε και θα τοποθετηθούν σε κενές θέσεις σχολικών μονάδων. Για το ζήτημα της κάλυψης των κενών επανειλημμένα απευθύνθηκα στο Υπουργείο, όπως και ο Προϊστάμενος Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και οι Δήμαρχοι των δήμων μας», τόνισε ο Βουλευτής.
Επίσης ο Βουλευτής μας ενημέρωσε ότι θα διατεθούν άλλες πέντε θέσεις στην Ειδική Αγωγή.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…