Κανονικά θα γίνουν τα Φωκικά
Το Σεπτέμβριο, όπως κάθε χρόνο, θα διεξαχθούν τα ΦΩΚΙΚΑ. Στο γνωστό μοτίβο, θα αναδείξουν τοπικά σχήματα σε εκδηλώσεις που συνδιοργανώνουν με τους Συλλόγους. Εξάλλου, όπως επεσήμανε και ο πρόεδρος του Δικτύου Δελφών κ. Νίκος Κατσικούλης στην παρούσα δημοτική περίοδο το ραντεβού με τα ΦΩΚΙΚΑ είναι συνεπέστατο κάθε χρόνο!
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…
Δεν νοείται να ξεχνάμε κάθε μέρα τη δολοφονία της ZackieOh/ του Ζακ Κωστόπουλου. Η απάθεια και ο μικροαστισμος της Φωκίδας που είναι βουτηγμένη στον σεξισμό, στον φασισμό, στην ομοφοβία δεν αφήνουν χώρο για κανένα άτομο να νιώσει ασφαλή και να έρχεται εδώ. Αλλά ας κάνουμε τα ΦΩΚΙΚΑ που τόσο διαφημίζουμε χωρίς να αλλάζει τίποτα στην κουλτούρα και στον τρόπο σκέψης…
https://athens.indymedia.org/post/1620339/
Μακάρι να γεμίσουν όλες οι πόλεις και τα χωριά με παρεμβάσεις.