Καλό θα ήταν να μην καθόταν στους επισήμους
Μου το μετέφεραν Βουνιχωριώτες και έκρινα ότι πρέπει και εσείς να το μάθετε.
Το Σάββατο το βράδυ έκοβε την πίτα του ο τοπικός Σύλλογος και στις καρέκλες των επισήμων, μεταξύ των άλλων, καθόταν και ο πρώην αντιπεριφερειάρχης κος Γιάννης Ράμμος. Εγώ δεν είμαι δικαστής, ούτε θέλω να προκαταλάβω την απόφαση της δικαιοσύνης. Όπως δεν λέω αν είναι ένοχος ή αθώος.
Λέω όμως ότι από τη στιγμή πο υ αναγκάστηκε από τον Μπακογιάννη να παραιτηθεί καλό θα ήταν να κρατάει τα προσχήματα και να μην θέλει σώνει και καλά να κάθεται σε καρέκλες επισήμων , τουλάχιστον μέχρι να αποφανθεί τελεσίδικα η δικαιοσύνη. Θα μπορούσε ίσως να πει κάποιος ότι κάθισε με την ιδιότητα του στρατιωτικού. Μπορεί και να συμφωνήσω. Όμως εκτός από το τυπικό της υπόθεσης είναι και το ηθικό… Για αυτό υποστηρίζω ότι μέχρι να αποφανθεί οριστικά η δικαιοσύνη καλό θα ήταν να μην επιζητά καρέκλες επισήμων.
Πόσω μάλλον όταν ζούμε σε εποχές που αρκετοί συμπολίτες μας δεν έχουν να πληρώσουν ούτε για τα ποιό βασικά αγαθά ….
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…