Ιατρικός Σύλλογος Φωκίδας: “Διασπείρονται ψευδείς ειδήσεις για συντεχνιακά συμφέροντα”
«Με αφορμή διάφορες αναρτήσεις στα μέσα κοινωνικής δυκτίωσης από πρόσωπα τα οποία, ουδεμία αρμοδιότητα έχουν να κάνουν, θα παρακαλούσαμε τον Φωκικό πληθυσμό , να μην επηρεάζεται και να μη δίνει καμμία σημασία σε ανάλογα δημοσιεύματα.
Το Δ.Σ. του Ιατρικού Συλλόγου Φωκίδας και οι ιατροί , ιδιώτες και δημοσίου , είναι οι μόνοι αρμόδιοι να φροντίσουν τα θέματα ΥΓΕΙΑΣ. Είναι οι μόνοι αρμόδιοι για την πρόληψη και φροντίδα των ασθενών.
Οιοσδήποτε άλλος αναφέρεται σε θέματα ιατρικής , εκφράζοντας γνώμες, αντίθετες με την παγκόσμια ιατρική επιστημονική κοινότητα , προφανώς έχει ως κύριο στόχο τη διασπορά ψευδών ειδήσεων , και εξυπηρέτηση συντεχνιακών συμφερόντων.
ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ Ε.Ο.Δ.Υ. , ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΗΣ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…