Η μπάλα στο Βουλευτή
Την προθυμία του να στηρίξει το αίτημα των δήμων της Φωκίδας για αντισταθμιστικά εξέφρασε σε αποκλειστικές δηλώσεις του στην εφημερίδα μας ο υφυπουργός Υποδομών και Μεταφορών κ. Νίκος Μαυραγάνης και κάλεσε δημόσια μέσω της ΩτΦ τον Βουλευτή κ. Ηλία Κωστοπαναγιώτου να κάνει άμεσα συνάντηση με τον υπουργό κ. Σπίρτζη και να τον καλέσει να παραστεί.Πιο εύκολος ο στόχος του δήμου Δελφών
Στο Περιβαλλοντικό Τέλος παραπέμπει το δήμο Δωρίδας
Μέσω της ΩτΦ απευθύνει επίσημη πρόσκληση στο Βουλευτή Φωκίδας κ. Ηλία Κωστοπαναγιώτου να κλείσει άμεσα συνάντηση με τον υπουργό κ. Σπίρτζη και να καλέσει και τον κ. Μαυραγάνη να παραστεί και να στηρίξει τα αιτήματα της περιοχής. «Τον περιμένω να του πείτε και να με ενημερώσει να παραβρεθώ και να στηρίξω το αίτημα, γιατί η αρμοδιότητα της ΕΥΔΑΠ ανήκει στον Υπουργό. Θέλω όμως να βοηθήσω», θα μας πει χαρακτηριστικά.
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης – Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά
Στον πρόεδρο του ΤΟΕΒ απευθύνεται ο Ν. Τοπούζης Επιστολή κόλαφος για Δ.Παρασκευά -Τον κατη…