Home Β & Γ Εθνική Η κλήρωση του 4ου Ομίλου που συμμετέχουν Φωκικός και Αστέρα Ιτέας
Β & Γ Εθνική - 13 Σεπτεμβρίου, 2018

Η κλήρωση του 4ου Ομίλου που συμμετέχουν Φωκικός και Αστέρα Ιτέας

 Πραγματοποιήθηκε χτες Τετάρτη (12/9) η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής στον 4ο Όμιλο της οποίας συμμετέχουν Φωκικός και Αστέρας Ιτέας.

Η κλήρωση πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ στο Πάρκο Γουδή. Πριν από την έναρξη της διαδικασίας οι ΕΠΣ Αχαϊας και Ηλείας ζήτησαν την αναβολή αυτής, προκειμένου να εξεταστεί τα αίτημα των δύο Ενώσεων περί ενίσχυσης από την Ομοσπονδία των σωματείων τους λόγω των μεταφορικών τους εξόδων, ωστόσο η διαδικασία ξεκίνησε κανονικά.

Η πρώτη σέντρα για το νέο πρωτάθλημα θα πραγματοποιηθεί στις 30 Σεπτεμβρίου με ώρα έναρξης στις 16:00, ενώ η τελευταία αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 14 Απριλίου επίσης στις 16:00.Ακόμα έχει αποφασιστεί στις 10 Μαρτίου να υπάρχει ρεπό για όλες τις ομάδες. Ολες οι αγωνιστικές θα γίνουν Κυριακή με εξαίρεση την 5η η οποία έχει προγραμματιστεί για το Σάββατο στις 27 Οκτωβρίου, λόγο της 28ης Οκτωβρίου.

 

 

Στην πρεμιέρα ο Αστέρας θα φιλοξενήσει τα Μετέωρα ενώ ο Φωκικός θα αγωνιστεί εκτός έδρας στον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα

 

1η αγωνιστική 14η

ΑΟ Σελλάνων-ΑΟ Στυλίδας

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Φωκικός

Νίκη Βόλου-Θησέας Αγριάς

ΓΣ Αλμυρός-Αναγέννηση Καρδίτσας

Απόλλων Μακρυχωρίου-Πιερικός

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Ολυμπιακός Βόλου

Αστέρας Ιτέας-ΑΣ Μετέωρα

 

2η αγωνιστική 15η

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-ΑΟ Σελλάνων

ΑΟ Στυλίδας-Νίκη Βόλου

Φωκικός-ΓΣ Αλμυρός

Θησέας Αγριάς-Απόλλων Μακρυχωρίου

Αναγέννηση Καρδίτσας-Οικονόμος Τσαριτσάνης

Πιερικός-Αστέρας Ιτέας

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΣ Μετέωρα

 

3η αγωνιστική 16η

ΑΟ Σελλάνων-Νίκη Βόλου

ΓΣ Αλμυρός-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

Απόλλων Μακρυχωρίου-ΑΟ Στυλίδας

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Φωκικός

Αστέρας Ιτέας-Θησέας Αγριάς

ΑΣ Μετέωρα-Αναγέννηση Καρδίτσας

Ολυμπιακός Βόλου-Πιερικός

 

4η αγωνιστική 17η

ΓΣ Αλμυρός-ΑΟ Σελλάνων

Νίκη Βόλου-Απόλλων Μακρυχωρίου

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Οικονόμος Τσαριτσάνης

ΑΟ Στυλίδας-Αστέρας Ιτέας

Φωκικός-ΑΣ Μετέωρα

Θησέας Αγριάς-Ολυμπιακός Βόλου

Αναγέννηση Καρδίτσας-Πιερικός

 

5η αγωνιστική 18η

ΑΟ Σελλάνων-Απόλλων Μακρυχωρίου

Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΓΣ Αλμυρός

Αστέρας Ιτέας-Νίκη Βόλου

ΑΣ Μετέωρα-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΟ Στυλίδας

Πιερικός-Φωκικός

Αναγέννηση Καρδίτσας-Θησέας Αγριάς

 

6η αγωνιστική 19η

Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΑΟ Σελλάνων

Απόλλων Μακρυχωρίου-Αστέρας Ιτέας

ΓΣ Αλμυρός-ΑΣ Μετέωρα

Νίκη Βόλου-Ολυμπιακός Βόλου

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Πιερικός

ΑΟ Στυλίδας-Αναγέννηση Καρδίτσας

Φωκικός-Θησέας Αγριάς

 

7η αγωνιστική 20ή

ΑΟ Σελλάνων-Αστέρας Ιτέας

ΑΣ Μετέωρα-Οικονόμος Τσαριτσάνης

Ολυμπιακός Βόλου-Απόλλων Μακρυχωρίου

Πιερικός-ΓΣ Αλμυρός

Αναγέννηση Καρδίτσας-Νίκη Βόλου

Θησέας Αγριάς-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

Φωκικός-ΑΟ Στυλίδας

 

8η αγωνιστική 21η

ΑΣ Μετέωρα-ΑΟ Σελλάνων

Αστέρας Ιτέας-Ολυμπιακός Βόλου

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Πιερικός

Απόλλων Μακρυχωρίου-Αναγέννηση Καρδίτσας

ΓΣ Αλμυρός-Θησέας Αγριάς

Νίκη Βόλου-Φωκικός

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-ΑΟ Στυλίδας

 

9η αγωνιστική 22η

ΑΟ Σελλάνων-Ολυμπιακός Βόλου

Πιερικός-ΑΣ Μετέωρα

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αστέρας Ιτέας

Θησέας Αγριάς-Οικονόμος Τσαριτσάνης

Φωκικός-Απόλλων Μακρυχωρίου

ΑΟ Στυλίδας-ΓΣ Αλμυρός

Νίκη Βόλου-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

 

10η αγωνιστική 23η

Πιερικός-ΑΟ Σελλάνων

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας

ΑΣ Μετέωρα-Θησέας Αγριάς

Αστέρας Ιτέας-Φωκικός

Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΑΟ Στυλίδας

Απόλλων Μακρυχωρίου-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

ΓΣ Αλμυρός-Νίκη Βόλου

 

11η αγωνιστική 24η

ΑΟ Σελλάνων-Αναγέννηση Καρδίτσας

Θησέας Αγριάς-Πιερικός

Φωκικός-Ολυμπιακός Βόλου

ΑΟ Στυλίδας-ΑΣ Μετέωρα

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Αστέρας Ιτέας

Νίκη Βόλου-Οικονόμος Τσαριτσάνης

Απόλλων Μακρυχωρίου-ΓΣ Αλμυρός

 

12η αγωνιστική 25η

Θησέας Αγριάς-ΑΟ Σελλάνων

Αναγέννηση Καρδίτσας-Φωκικός

Πιερικός-ΑΟ Στυλίδας

Ολυμπιακός Βόλου-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

ΑΣ Μετέωρα-Νίκη Βόλου

Αστέρας Ιτέας-ΓΣ Αλμυρός

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Απόλλων Μακρυχωρίου

 

13η αγωνιστική 26η

ΑΟ Σελλάνων-Φωκικός

ΑΟ Στυλίδας-Θησέας Αγριάς

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Αναγέννηση Καρδίτσας

Νίκη Βόλου-Πιερικός

ΓΣ Αλμυρός-Ολυμπιακός Βόλου

Απόλλων Μακρυχωρίου-ΑΣ Μετέωρα

Αστέρας Ιτέας-Οικονόμος Τσαριτσάνης

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Check Also

Τι είναι το περίφημο Ασιατικό Handicap και γιατί πρέπει να το γνωρίζετε ενόψει Euro 2024

Καθώς μετράμε τις εβδομάδες και τις ημέρες για την έναρξη του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος ποδ…